ISBN-10:
ISBN-13:
2940153422800
Pub. Date:
Publisher:
Rebus

Rebus

by Antoni Lange

NOOK Book(eBook)

$0.49

Available on Compatible NOOK Devices and the free NOOK Apps.
WANT A NOOK?  Explore Now
LEND ME® See Details

Overview

Antoni Lange

Poeta, prozaik, tłumacz.
Pochodził z rodziny żydowskiej inteligencji. Ojciec poety, polskipatriota, brał udział w powstaniu listopadowym. Antoni wyniósł z domukult poezji romantycznej.
Usunięty przez władze carskie ze studiów na Wydziale PrzyrodniczymUniwersytetu Warszawskiego za działalność społeczno-patriotyczną,pracował jako prywatny nauczyciel, następnie wyjechał na studia doParyża, ale nadal publikował w warszawskich czasopismach. Znalazł sięw kręgu Stéphane'a Mallarmé. Interesował się też nauką, szczególniebadaniami nad hipnozą i spirytyzmem, oraz filozofią Dalekiego Wschodu.Jest uważany za prekursora fantastyki naukowej w polskiej literaturze.Pozostawił po sobie dużą liczbę przekładów z francuskiego,angielskiego, rosyjskiego oraz tłumaczenia poezji starożytnegoWschodu. Pisał również dramaty i rozprawy krytycznoliterackie.Wywarł wpływ na swojego siostrzeńca, Bolesława Leśmiana.

Ur. w 1861 lub 1863 w Warszawie
Zm. 17 marca 1929 w Warszawie
Najważniejsze dzieła: Sonety wedyckie, Ballady pijackie, Księgi proroków, Logos, Ilja Muromiec, Rozmyślania, W czwartym wymiarze, Miranda, Nowy TarzanRelated collections and offers

Product Details

BN ID: 2940153422800
Publisher: Booklassic
Publication date: 08/05/2016
Series: Rebus
Sold by: PUBLISHDRIVE KFT
Format: NOOK Book
File size: 273 KB

Customer Reviews