Bensiz

Bensiz

by Jasinda Wilder

NOOK Book(eBook)

$3.99

Available on Compatible NOOK Devices and the free NOOK Apps.
WANT A NOOK?  Explore Now
LEND ME® See Details

Overview

Benim adım Benjamin Dorsey. Henüz hikâyemi bilmiyorsunuz. Bütün hayatınız boyunca sevdiğiniz birinin parmaklarınızın arasından kayıp gitmesinin kalbinizi nasıl kıracağını bilmiyorsunuz, hem de sırf çok beklediğiniz için. Bu kalp kırıklığı ve pişmanlıkla nasıl yaşanır ki? Ben yaşayamadım. O yüzden kaçtım. Evet, doğru, kaçtım. Kendimi kıtanın diğer ucunda ikinci ligde oynarken buldum. En azından hâlâ futbol oynayabiliyordum. Ama hayır. O da benden alındı. Kariyerimi bitiren bir sakatlanma yüzünden kendimden ve hayatımdan nefret eder oldum. Sonra onunla tanıştım, tek arkadaşım, lanetli hayatımın karanlığında tek ışığım oldu.

Product Details

ISBN-13: 9786059126946
Publisher: Pena Yayinlari
Publication date: 09/09/2016
Series: Sen ve Ben , #4
Sold by: Psichogios Publications
Format: NOOK Book
File size: 860 KB
Age Range: 16 Years

About the Author

NEW YORK TIMES, USA TODAY, WALL STREET JOURNAL and international bestselling author Jasinda Wilder is a Michigan native with a penchant for titillating tales about sexy men and strong women. Her bestselling titles include ALPHA, STRIPPED, WOUNDED, and the international bestseller FALLING INTO YOU.

You can find her on her farm in Northern Michigan with her husband, author Jack Wilder, her six children and menagerie of animals.

Customer Reviews